Už bolo dosť močových infekcií!
LETO s Utipro® Plus

Ženy, novinka pri nekomplikovanej infekcii močových ciest!

Horúce leto je tu, a my si konečne môžeme naplno užiť naše obľúbené aktivity, ako sú cestovanie, plávanie, bicykel, turistiku a mnoho ďalších. Starostlivo plánujeme rodinné, partnerské alebo dámske jazdy, zahŕňajúce všetko od horského bicykla cez osvieženie vo vode až po večerné opekanie. Víkend plný zábavy je v plnom prúde, keď tu sa dostaví náhle známe nutkanie dôjsť si na toaletu a močenie spojené s pálením a rezaním s rýchlo sa zhoršujúcou bolesťou...Pohoda je preč !!!  Je to tak! Teplo, voda a pohyb sú  síce tie pravé letné ingrediencie, ale bohužiaľ nám môžu  privodiť aj nepríjemnú infekciu močového mechúra. Podľa štatistík je jedna z troch žien do 24 rokov liečená pre infekciu močových ciest a viac než polovina žien prekoná aspoň jednu epizódu v priebehu svojho života.

Ojedinelé infekcie sú síce veľmi nepríjemné a bolestivé, ale obvykle prebehne bez komplikácií s krátkou dobou liečenia. Opakované infekcie vedú k častej pracovnej neschopnosti, nadmernému užívaniu antibiotík s častou rezistenciou a vo svojom dôsledku k nútenej zmene životného štýlu.

Mnohé z nás po opakovaných infekciách rezignujú a radšej sa začnú vyhýbať aktivitám, ktoré zdanlivo podnecujú tieto problémy.

 Zdrojom uropatogénnych kmeňov baktérií (baktérií vyvolávajúcich infekciu dolných močových ciest) je črevný rezervoár a tieto baktérie sú zodpovedné za 90% všetkých infekcií močových ciest. E. coli je ale jedným z najdôležitejších zástupcov črevnej mikroflóry a jej prítomnosť je nevyhnutná pre správny priebeh trávenia v čreve. Pokiaľ sa ale dostane do nášho močového ústrojenstva, spôsobuje nemalé problémy. Typické príznaky nekomplikovanej močovej infekcie je pálivé, bodavé močenie, časté nutkanie k močeniu, bolesť v pod brušku.

Ako teda zabrániť baktériám, aby sa nepremnožili, zostali v množstve pre telo potrebnom a my sme tak nezažívali stále rovnaký kolotoč s infekciou močových ciest?

Správnym riešením je obnova fyziologickej funkcie črevnej steny a posilnenie prirodzenej imunity močového mechúra. Utipro®Plus  je novinka s unikátnym dvojitým mechanizmom účinku, ktorý pôsobí ako v čreve, tak v močovom mechúre.

Obsahuje Xyloglukán (želatinový sieťovaný komplex), propolis a suchý extrakt kalichu ibišteka (Hibiscus sabdariffa). Xyloglukán prechádza po užití kyslím prostredím žalúdku v nezmenenej podobe a vytvorí na črevnej sliznici biofilm. Tým zabráni prichyteniu baktérií E. coli na črevnú stenu a jej nadmernému množeniu. Tento efekt znižuje migráciu mimo čreva a následne osídleniu močových ciest.

Xyloglukán má podobné zloženie ako prirodzený črevný hlien, a preto sa aj rovnako chová. Nezabraňuje prechodu živín, vody alebo liekov črevom a ani ich vstrebávaní a zároveň obnovuje prirodzenú funkciu črevného povrchu.

Druhý účinok je v močovom mechúre a je založený na vlastnostiach kvetu ibišteka a propolisu. Obe prírodné látky sú bohaté na organické kyseliny, sú močom vylučované a okysľujú ho. Zníženie pH moču je pre baktérie nevhodné prostredie. Utipro®Plus je novinkou na trhu a funguje na prírodnej báze. Je to zdravotnícky prostriedok, nie doplnok stravy a jeho účinok je potvrdený klinickými štúdiami. Pri nekomplikovanom akútnom ochorení je odporúčané užívať 2 kapsule denne po dobu 5 dní. Ako prevencia sa odporúča užívať 1 kapsula denne po dobu 15 dní. Užívanie je možné opakovať. Má synergický efekt s antibiotikami, ktoré v žiadnom prípade nenahradzuje, ale veľmi posilňuje ich účinok. Vyskúšajte túto novinku na trhu, objednať si ju môžete v ktorejkoľvek lekárni.